Адриан Андреев отпадна във втория кръг на тенис турнира от сериите "Чаланджър" в Кобленц, Германия.

Третата ракета на България отстъпи от представителя на домакините Максимилиан Мартерер с 3:6, 3:6.

Мартерер, който е четвърти поставен в схемата на турнира, се намира на 157-о място в ранглистата, с 47 позиции пред Андреев, а и опитът му на високо ниво в тениса е далеч по-сериозен. Немският тенисист е бивш член на топ 50 в света и натрупа доста мачове в Големия Шлем.

Той успя да пробие рано в първия сет, а това се оказа достатъчно да спечели първата част с 6:3.

Във втория сет Адриан Андреев поведе с 2:0, но за съжаление не се възползва от прибва си и изостана с 2;4, след като загуби следващите четири гейма. В крайна сметка той загуби с 3:6 и този сет, което означаваше край на мача.

Андреев си заработи 1900 долара от наградния фонд, а победата му над немеца Даниел Масур в първия кръг му донесе 9 точки и минимално изкачване от три позиции в ранглистата, където той ще е №201 от понеделник.