Ига Швьонтек за втори път влезе в четвъртфиналите на US Open, след като показа страхотна ефективност и прецизност срещу Людмила Самсонова от Русия.

Световната №1 спечели с 6:4, 6:1 в осминафиналния сблъсък, без да даде дори точка за пробив на съперничката си - нещо изключително нетипично за женски мач. И при това, насреща не бе случайна състезателка.

Самсонова е №16 в ранглистата и много силна на твърди кортове.

Но Ига имаше един от онези мачове, в които сякаш бе непоклатима. Тя сервираше убийствено и спечели 88 процента от точките на първо подаване (29/33). Направи само една двойна грешка в мача и го затвори за 91 минути.

Вторият сет бе разправа, като се стигна до 5:0, но рускинята все пак успя да запише гейм и да не загуби с "геврек".

Така Швьонтек стига до последните осем в турнира в Ню Йорк, който спечели през 2022-ра. Там я чака сблъсък с любимката на местната публика Джесика Пегула, която е №6 в ранглистата.

Останалите четвъртфинални двубои също са прелюбопитни.

Олимпийската шампионка Кинуен Джън ще се изправи срещу световната №2 Арина Сабаленка. Паула Бадоса от Испания ще срещне Ема Наваро от САЩ, елиминирала шампионката Коко Гоф. А в най-малко очакваният четвъртфинал Беатрис Хадад Мая от Бразилия (№21 в света) ще има за съперничка 52-рата в ранглистата Каролина Мухова от Чехия.