Борусия Дортмунд победи с 2:0 Нюкасъл в ранния мач от вечерта в Шампионската лига, с което излезе начело в най-оспорвана група на турнира.

Седем точки пращат на върха германския представител, който за втори път надделя над английския, след като преди две седмици го би и на негов терен с 1:0.

Никлас Фюлкруг откри в 26-ата минута на първо полувреме, минало изцяло под контрола на домакините. Това бе първо попадение в Шампионска лига за 30-годишния нападател на Борусия и националния тим на Германия.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА>>>

Нюкасъл се поотвори след почивката, изпусна и чисто положение чрез Жоелингтон, но... твърде малко. И в 79-ата минута образцова контраатака сложи точка на интригата. Юлиан Бранд вкара за 2:0.

Така Борусия има 7 точки, а Нюкасъл остава с 4.

Двете гостувания на отбора дотук са кошмарни - в Милано срещу Милан английският отбор измъкна точка (0:0), без почти да мине центъра.

Днес все пак имаше 2-3 ситуации, но като цяло не се виждаше как ще измъщне нещо от мача.

В 22 часа Милан (2 т.) е домакин на ПСЖ (6).