Барбора Крейчикова от Чехия сложи край на участието на Цветана Пиронкова в тазгодишното издание на "Ролан Гарос". В петъчната вечер под парижкия дъжд българската тенисистка, участваща с "уайлд кард", отстъпи на специалистката на двойки в три сета - 7:5, 4:6 и 3:6, като срещата продължи почти три часа.

Преди това пък началото на двубоя се забави близо два часа заради атмосферните условия във френската столица. Съперничката на пловдивчанката за втори път в кариерата си участва в основната схема на сингъл на Откритото първенство на Франция, но за сметка на това има богата визитка на двойки, в която личат титли от "Уимбълдън" и "Ролан Гарос".

И двете тенисистки печелеха сервис геймовете си, като Пиронкова първа получи шанс за пробив в четвъртия гейм, но Крейчикова го отрази за 2:2. Пловдивчанката отрази два брейкбола в последвалия гейм, като все пак изостана с 2:3, само за да върне пробива за 3:3. Българката си върна водачеството след добър свой сервис гейм - 4:3, а след ново равенство Цвети най-после успя да започне да вкарва хубав първи сервис и да принуди чехкинята да сервира за оставане в сета. Тя го направи успешно, но Пиронкова спечели два поредни гейма и затвори първия сет със 7:5 след точно 60 минути.

Чешката тенисистика показа добра игра, но и доста номера, като непрестанно се бавеше при изпълнение на начален удар и многократно накара съдийката да слиза от стола, за да гледа отпечатъци по линиите.

Крейчикова направи нов пробив рано във втория сет, повеждайки с 1:2, а това се ключов момент в мача. Българката пропусна да върне брейка в последвалия гейм и изостана с 1:3, след което така и не успяваше да навакса изоставнето си. При 3:5 и сервис на чехкинята четвъртфиналистката от US Open успя да остане в сета, но след това не успя да стигне до обрат - 4:6 и 1-2.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Началото на третия сет се забави с почти 10 минути заради дъждовното време, като след това Крейчикова влетя ударно в третия сет с пробив за 0:1 и спечелен гейм на нула - първи в мача за 0:2. Цвети даде всичко от себе си да върне пробива и имаше отличен шанс при 1:2, но сбъркан бекхенд доведе до 1:3, след което тя така и не успя да се върне в мача отново, макар да имаше нов добър шанс при 3:4, когато сгреши на два пъти при двете си точки за пробив, след което Крейчикова приключи всичко в своя полза - 4:6 и 1-2.

Така Цвети приключва участието си в третия кръг, докато Крейчикова продължава напред, където я очаква Надя Подороска от Аржентина.