Григор Димитров пропусна отлична възможност да подхлъзне световния №2 Карлос Алкарас на тревата в Куинс, Лондон. Българинът загуби с 4:6, 4:6 четвъртфинала срещу испанското чудо, след като игра силно.

На моменти вероятно това бе и най-добрият тенис за годината на първата ни ракета. Но едни стари и добре познати ключови моменти и сривове в тях, отново попречиха.

Григор допусна 7 двойни грешки, като повечето дойдоха в изключително важни моменти, което го спря да вземе поне сет на испанеца.

В три мача досега срещу Алкарас, Димитров така и още не го е правил, губейки три пъти с 0-2.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Мачът стартира с пробив на испанеца, след като Григор водеше с 40-15 и изглеждаше напълно спокоен на своето подаване.

И това се оказа решаващо за сета, тъй като нататък играта бе равна, а Димитров влезе в ритъм и показа много добри удари в търсене на директни уинъри.

При 2:3 гейма българинът изпусна три точки да върне пробива и с това сетът отиде в посока Карлитос.

Втората част обаче тръгна по сценарий, писан от Григор. Той спечели двете си първи подавания, проби убедително и се озова с аванс от 3:0 на старта на тази част, като просто летеше по корта.

И тогава, при 3:1, дойде необясним срив - две двойни грешки дадоха рибрейк на Алкарас, който затвърди и изравни за 3:3. А после взе четвърти пореден гейм, пробивайки отново, като пак Гришо направи двойна грешка в ключов момент.

Последва игра на ръба на риска на българина, който върна пробива с няколко знаменити отигравания и при 4:4 отново бе в играта.

И пак... познато. Две двойни грешки, неуверено сервиране и подарен гейм на Алкарас, който след това сервира за мача и не сбърка. За 1 час и 34 минути испанецът си осигури полуфинал в Куинс, където ще срещне Себастиан Корда.

За Григор, който е шампион на този турнир от 2014-а, остават няколко дни за възстановяване и подготовка преди старта на "Уимбълдън" на 3 юли.