Ник Кирьос с всеки изминал ден играе все по-добре на "Уимбълдън" и съвсем заслужено се класира за първи път за полуфиналите.

Австралиецът надделя над изненадващия четвъртфиналист Кристиан Гарин с 3:0 сета - 6:4, 6:3, 7:6(5) за два часа и 15 минути игра.

Това е изобщо първи полуфинал в Големия шлем за колоритния Ник, който до момента имаше по един загубен четвъртфинал на "Уимбълдън" (2014-а срещу Милош Раонич) и на Australian Open (2015-a срещу Анди Мъри).

Сега изглежда в страхотна форма и въпреки че във вчерашния ден стана ясно, че е обвинен в домашно насилие от бившата си приятелка, го очаква голям мач срещу Рафаел Надал или Тейлър Фриц.

В днешния сблъсък Кирьос заби 17 аса срещу само два за съперника и спаси осем от общо девет възможности за пробив. На свой ред постигна три пробива - два в откриващия сет и още един във втория. Най-трудно му беше в третата част, когато Гарин изпусна три възможности да пробие, а след това в тайбрека се провали след аванс от 5:3 точки. Кирьос спечели последвалите четири разигравания и затвори мача в три сета.

Важно е да се отбележи, че австралиецът няма нито един финал на тревни кортове, въпреки че вече има шест титли в кариерата си. Последната дойде през 2019-а, но сега с тази игра изглежда е готов за нещо голямо. Може само да съжалява, че тазгодишния "Уимбълдън" няма влияние върху ранкинга.

И в днешния мач той имаше своите нервни изблици, но това вече не изненадва никого. Изглежда, че те са му нужни, за да се държи амбициран.