Григор Димитров победи безпроблемно унгареца Фабиан Марожан с 6:0, 6:3, 6:4 и се класира за третия кръг на "Ролан Гарос".

Мач, който трябваше да се играе вчера, но неспирният дъжд над Париж го отложи за днес, когато отново се стигна до прекъсване, което за щастие по никакъв начин не смути родната звезда.

Григор тотално доминираше целия мач и постигна една от най-убедителните си победи на "Ролан Гарос" изобщо, като съвсем заслужено ще бъде част от третия кръг на надпреварата след два чисти успеха.

Първият сет в мача бе светкавично отметнат, само за 24 минути, в които Григор направи "геврек" на своя опонент и спечели частта без да му даде гейм - 6:0.

Любопитен факт е, че за трета поердна година Григор слага "геврек" на опонент на "Ролан Гарос". Приятна традиция, която бе спазена и този път.

И вторият сет тръгна зашеметяващо за Гришо, който поведе с пробив и 3:0, а това направи девет поредни гейма за българина в мача и нито един за неговия унгарски опонент, намиращ се на 43-о място в ранглистата.

Все пак говорим за играч от топ 50, а не квалификант без опит в турнирите от Шлема.

Снимка: Getty images

След девет загубени гейма Марожан все пак показа воля да преобърне нещата и нправи пробив, но пък допусна рибрейк и Гришо поведе с 5:3, като оставаше да сервира за спечелването на втория сет.

В този миг обаче над Париж отново заваля, всички мачове на откритите кортове бяха спрени, без да има яснота кога ще се подновят.

Паузата продължи около час, а най-важната новина за родните фенове бе, че промяна в съотношение на силите на корта нямаше - паузата не бе нарушила ритъма на Гришо.

С бърз гейм на нула той затвори втория сет - 6:3, а доминацията продължи и в третия.

Българинът пробив в петия му гейм за 3:2, а при 5:3 в негова полза и сервис гейм на Марожан, Гришо получи три мачбола, но за съжаление ги пропиля.

Все пак до драма не се стигна, защото Григор спечели подаването си и с 6:4 в третия сет затвори мач с лекота.

В следващия кръг той ще срещне един измежду Зизу Бергс от Белгия и Максимилиан Мартерер от Германия.