Джак Дрейпър не спира да впечатлява с играта си на US Open. 22-годишният британец все още няма загубен сет в турнира и след победа в три сета срещу Алекс де Минор (Австралия) - 6:3, 7:5 и 6:2, за първи път в кариерата си ще играе на полуфинал в турнир от Големия шлем.

Преди тазгодишното си участие в Ню Йорк той никога не бе стигал по-далеч от четвъртия кръг на четирите най-големи турнира, като единственото му подобно постижение бе именно на Откритото първенство на САЩ.

Така в двубой за място на финала Дрейпър ще се изправи срещу някой измежуд Яник Синер (Италия) и Даниил Медведев (Русия), които ще затворят четвъртфиналната програма тази нощ. Синер и Медведев са единствените представители на Топ 10, останали в турнира след снощната загуба на Григор Димитров и днешната на Де Минор.

Другата полуфинална двойка е американска - Тейлър Фриц срещу Франсис Тиафо.

Той е първият тенисист от четири години насам, който стига до полуфиналите без загубен сет. И първият британец в последните четири на US Open От 2012-а, когато сър Анди Мъри стигна до титлата.

В сряда вечер на "Артър Аш Стейдиъм" Де Минор, известен като "Демона", определено не игра като десети поставен в схемата, а ако някой незапознат бе гледал мача, щеше да реши, че австралиецът не е в ролята на фаворит. А точно обратното, макар че в реалността Дрейпър е по-надолу в основната схема (№25).

И двамата не бяха на 100% здравословно, но в крайна сметка британецът бе този, който очевидно искаше победата повече. Той проби съперника си по два пъти във всеки от сетовете, което се оказа напълно достатъчно, за да стигне до успеха.

С тази победа Дрейпър си гарантира ново рекордно класиране в ранглистата - №20, а при продължаване на успешното си представяне ще се изкачи още повече.