14-годишната Йоана Константинова постигна първата си победа в основната схема на тенис турнир при жените.

Младата българска надежда победи световната №338 в ранглистата за жени Мари Беноа от Белгия. Константиновва се наложи с 6:2, 1:6, 7:6(5) над по-опитната си съперничка.

По този начин родната ни тенисистка достигна втори кръг на ITF турнира във Верберг(Швеция) с награден фонд от 25 000 долара.

Йоана показа страхотен тенис и характер в тежката среща, продължила 3 часа и 21 минути. В третата решителна част тя изоставеше с 2:4 гейма, но успя да изравни резултата и да вкара мача в тайбрек, където беше безгрешна.

Това е третата поредна победа за Йоана в турнира, след като записа две победи в квалифиикациите на надпреварата.

Днес младата Константинова ще трябва да изиграе нов мач. Той ще е срещу 17 години по-голямата Мона Бартел от Германия, която се намира на 273-о място в световната ранглиста, но през 2013 година е била на 23 място.

С постигнатия си успех в първия двубой, Йоана Константинова завоюва 5 точки за световната ранглиста.