Серина Уилямс издържа само един мач при завръщането си на “Уимбълдън”. Рекордьорката по титли от Големия шлем загуби в три сета от французойката Хармони Тан (№115 в света) и се сбогува с надпреварата в Лондон след 5:7, 6:1 и 6:7(7). Мачът помежду им на Централния корт продължи 3:14 часа.

40-годишната американска легенда се завърна в игра след година отсъствие. Последната ѝ среща на сингъл преди загубата от Тан бе именно на “Ол Инглънд Клъб” през лятото на 2021 година.

Началото не бе обещаващо, след като американката взе само една точка в първия си сервис гейм и допусна пробив, изоставайки с 0:1. След това тя върна брейка за 2:2 след продължителни разигравния и видимо бе в подем, защото спечели общо четири поредни гейма, за да поведе с 4:2 преди да допусне нов пробив за 4:3 и изравняване при 4:4. Третият пробив за Тан в сета се оказа ключов (6:5), а след това французойката взе сета със 7:5.

Във втората част обаче Серина бе истинска машина - точно както сме свикнали да я виждаме в най-добрите ѝ дни. Тя спечели първите пет гейма, пробивайки на два пъти, а в крайна сметка даде само един на съперничката си и изравни сетовете след 6:1.

Уилямс продължи уверено и в следващия сет, в който проби още в третия гейм, за да поведе с 2:1, но малко след това загуби подаването си и се стигна до равенство - 3:3. При 4:4 Серина пак проби и сервираше за мача, но тогава пак станахме свидетели на пробив от страна на Тан и 5:5. Френската тенисистка взе следващия си сервис гейм и нещата се обърнаха, а американката трябваше да сервира, за да остане в играта. Тан стигна до точка за мача при сервис на съперничката си и 40:30, но Уилямс успя да прати решаващия сет в тайбрек.

Там отново началото бе блестящо за Серина, която поведе с 4:0, но нещата се обърнаха и тя загуби пет поредни точки, за да изостане, след което така и не успя да поведе пак и в крайна сметка след 7:10 се сбогува с “Уимбълдън” - 6:7 в третия сет.

Двете направиха общо 11 пробива в мача - 6 за Уилямс и 5 за Тан, но американката направи цели 53 непредизвикани гршеки срещу близо двойно по-малко (28) за Хармони.