Ян-Ленард Щруф оформи първия четвъртфинал на тазгодишния Sofia Open, след като спечели сравнително лесно осминафиналната си битка с Юго Умбер.

32-годишният германец триумфира с 6:3, 6:1 след само час игра, и по този начин за първи път влезе във финалната осмица на надпреварата.

Това е трето участие за Щруф в София, като през 2019-а той отпадна на осминафиналите от Стефанос Циципас, а година по-късно и от Васек Поспишил на същата фаза.

Днес, на първия мач на централния корт в "Арена Армеец", Щруф спечели 21 от общо 22 точки на първия си сервис, като по този начин не даде нито една възможност за пробив пред съперника му, който в миналия кръг отстрани Димитър Кузманов.

Германецът проби още в първия гейм на мача и задържа аванса комфортно, преди да постигне още един пробив в края за 6:3.

Във втория сет интрига на корта нямаше, като световният №132 поведе с 5:0 преди да даде единствения гейм за съперника в тази част. После затвори със светкавичен гейм на нула за крайното 6:1.

В четвъртфиналите съперникът му изглежда много по-сериозен - това е четвъртият поставен Лоренцо Музети от Италия, който снощи изигра прекрасен мач с Александър Лазаров и победи в три сета.