Германецът Даниел Алтмайер ще играе срещу Григор Димитров в третия кръг на Откритото първенство на Франция.

24-годишният Алтмайер изненадващо победи световния №8 Яник Синер (Италия) в петсетов трилър - 6:7(0), 7:6(7), 1:6, 7:6(4), 7:5, а маратонската битка между двамата продължи почти пет часа и половина, като в крайна сметка завърши с отпадането на Синер от "Ролан Гарос".

Развитието можеше да бъде съвсем различно, защото при изоставане от 4:5 на Алтмайер в четвъртия сет той трябваше да се пребори за оставане в мача и го стори, изравнявайки сетовете. В петата част германският тенисист проби за 4:3 и сервираше за мача при 5:4 в своя полза, но тогава пък Синер намери енергия да се реабилитира и върна пробива, но след това загуби подаването си, а при втория си шанс да затвори мача, Алтмайер стори точно това.

Съперникът на Григор е с 50 места по-назад от него в световната ранглиста, намирайки се под №79, а най-доброто му класиране е №53. Най-доброто му представяне в Париж е участие в четвъртия кръг през 2020-а. Димитров също никога не е прескачал тази фаза на "Ролан Гарос".

Двамата са играли веднъж един срещу друг - на турнира в Индиън Уелс преди две години, когато Гришо печели в два сета след 6:4 и 6:2. Срещата помежду им във френската столица трябва да се проведе в събота.