Германецът Ян-Ленард Щруф направи труден живота на Алекс де Минор, втория поставен на турнира във Виена.

Световният №40 взе убедително първия сет с 6:2, но после Демона тотално напипа настройката в играта си и обърна резултата - 6:2, 6:2, за да спечели за 1 час и 44 минути.

Австралиецът преследва класиране за Финалния ATP турнир в Торино, както и Григор Димитров. Шансовете и на двамата не са големи, а те могат да се изправят и един срещу друг на полуфинал във Виена, тъй като са в долната половина на схемата.

Българинът е поставен като №3. За целта обаче Де Минор трябва да спечели още два мача, а Гришо - три, започвайки в сряда срещу китаеца Джиджън Джан.

В горната половина Александър Зверев, №1 в схемата, научи съперника си на осминафинал. Това ще е американецът Маркос Гирон, спечелил днес срещу сънародника му Алекс Микелсен със 7:6, 6:3.

Франсис Тиафо победи с 6:4, 7:6 Камерън Нори в най-интересния мач от деня в ранната сесия във Виена, а следващият му противник ще е Матео Беретини.

Гаел Монфис спечели френския дуел с Куентен Алис - 7:6, 6:3.