Григор Димитров постигна победа на старта на последния си турнир в годината - Мастърса в Париж.

Българинът надделя в много трудна битка срещу нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп със 7:6(4), 7:6(5), като това беше трети оспорван мач помежду им през тази година.

Гришо, който преди седмица достигна полуфиналите на турнира във Виена, продължава възходящото си представяне. Той спечели два тайбрека, което бе много важно, предвид факта, че преди този мач имаше осем поредни загубени.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК >>>

Днес показа завиден характер с обрат и в двата сета, след като изоставаше с по един пробив. Постигна втора победа над този съперник след тази в Мелбърн в началото на годината. Така си спечелва място на 1/16-финалите и утре ще играе с италианския ветеран Фабио Фонини. Българинът продължава тенденцията никога да не губи в първи кръг на този турнир.

Днешният мач може да се опише с една дума - напрегнат. Първият сет започна равностойно с по два спечелени сервис геймове. След това в трети пореден сет (включвайки в това число двата срещу Даниил Медведев във Виена), Григор бе пробит в петия гейм, след като направи грешки в разигравания, в които имаше инициативата. Пробивът бе подпечатан с двойна грешка.

РЕЗУЛТАТИ, РЕПОРТАЖИ И ПРОГРАМАТА НА ТУРНИРА ВИЖТЕ ТУК >>>>

Ван де Зандсхулп сервираше добре докато не се стигна до гейма, в който трябваше да затваря сета - при 5:4. Тогава той стигна до сетбол, но направи двойна грешка и със супер бекхенд българинът стигна до възможност за пробив. Реализира я и се върна в частта. Стигна се до тайбрек, в който нидерландецът направи още две двойни грешки и загуби с 4:7 точки.

Втората част бе почти идентична. При 3:2 за Ван де Зандсхулп той успя да пробие подаването на българина. Стигна се обаче до моментален рибрейк след странен гейм, в който Ботик направи два аса и три двойни грешки - 3:3. След това двамата сервираха добре и се стигна до втори тайбрек. В него българинът отново бе по-добрият и макар че изпусна мачбол, реализира втория след епично последно разиграване.