Григор Димитров се потруди доста и на практика показа две лица в играта си срещу Крис О'Конъл (Австралия), но в крайна сметка успя да се пребори за победата в три сета - 6:7(4), 7:5 и 6:4 за 2 часа и 46 минути на турнира в Женева.

Така световният №33 побеждава за втори път в два мача този съперник, след като го бе надвивал на Australian Open преди шест години. В полуфиналите родната звезда ще се изправи срещу Тейлър Фриц (САЩ).

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Григор трябва сериозно да съжалява, че първият сет в този мач не се разви по коренно различен начин, защото още в четвъртия гейм българинът сякаш на шега поведе с 40:0 при сервис на опонента.

Димитров имаше три брейкбола, но ас, майсторкса къса топка и малко помощ от мрежата направиха така, че О'Конъл заличи тези три брейкбола.

Така сетът продължи да се развива равностойно без нови точки за пробив, докато не дойде деветият гейм, когато при 4:4 и сервис в своя полза, Григор изостана с 30:40.

С ретур в аут обаче австралиецът не успя да се възползва, а Григор обърна тази част, като впоследствие двамата докараха нещата в този сет до напълно логичен тайбрек.

В него О'Конъл първи направи минипробив за 3:1, който Григор бързо върна за 3:3. Историята се повтори с нов минипробив за австралиеца, който бе затвърден и при 6:4 той получи два сетбола.

Страхотен форхенд по правата от Григор направи резултата 5:6, но на свой серивс българинът направи непростима грешка и удар в мрежата, които означава 7:5 в тайбрека в полза на О'Конъл и сет в негова полза.

За разлика от скучноватият първи сет, вторият бе страхотен, като станахме свидетели на обрат от Григор, който рядко виждаме от негова страна в последните години.

Българинът изостана с 0:3 гейма, а след това с 1:4, като в този период показваше доста вяла и незаинтересована игра, очевидно повлиян от злощастния изход на първия сет.

В средата на сета обаче Гришо показа пробиждане и направи серия от три поредния гейма, единият от които пробив.

Резултатът бе изравнен, а малко по-късно при 5:5 дойде и ключовият момент в този сет. Гришо пробив за 6:5 и безпроблемно сервира за 7:5, с което прати мача в решителен трети сет.

В третия сет първите два гейма бяха за Григор, след като проби още първото подаване на съперника си в тази част, но после пък нещата се обърнаха и Димитров се оказа догонващ при 2:3 в полза на О'Конъл.

Последваха обаче три последователни гейма в полза на първата ни ракета, който постепенно загърби множеството грешки и намери своя ритъм, за да поведе с 5:3, а малко след това съумя и да затвори мача в своя полза при 6:4 след близо три часа тенис.