Григор Димитров постигна успешен старт на Мастърса в Маями и се класира за третия кръг на надпреварата.

Българинът извоюва изключително трудна победа над световния №103 Ян-Ленард Щруф след 4:6, 7:6(5), 6:4.

Двубоят продължи два часа и 36 минути и в него световният №27 си направи задачата възможно най-трудна, като пропусна осем поредни възможности за пробив в първия и втория сет.

Във втория бе близо до загубата след пасив от 3:5 точки в тайбрека, но успя да обърне и да спечели убедително третата част.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Щруф, който игра основно сервис-мрежа, показа изненадващо добро ниво и много често хващаше линиите с удари, с които в друг ден нямаше да сполучи. Той обаче е традиционно корав опонент за българина и не случайно има две победи в общо шестте им вече двубоя.

Германецът проби в първия сет за 3:2 и това се оказа ключовия момент, въпреки че след това българинът имаше цели пет възможности да върне пробива. Така и обаче не успя да се възползва - дали заради непредизвикани грешки или добра игра на съперника.

Във втория сет Григор пропусна възможностите си при 2:1, а при 5:5 спаси скрит сетбол за германеца. В тайбрека показа характер, за да спечели четири поредни точки след 3:5.

Непредизвиканите грешки спаднаха и това си пролича най-ясно в третия сет, където проби за 3:2 и до края сервираше убедително, за да затвори мача.

Гришо заби общо 23 аса в мача, но трябва да подобри много аспекти от играта си, ако иска да има шанс в третия кръг. Това е така, тъй като негов съперник ще бъде италианският №11 в света Яник Синер, който се намира в много добра форма.

Единствено Карлос Алкарас и Даниил Медведев успяха да победят италианеца от началото на февруари насам.