Григор Димитров победи с 6:1, 3:6, 7:5 французина Адриан Манарино на старта на седмото си участие на турнира във Вашингтон.

Надпреварата от ATP 500 се очертава да е много силна, а първата ни ракета преодоля съперника след над два часа игра, като мина пред някои трудни моменти. Поне видимо обаче нямаше следи от травмата в бедрото, извадила Димитров от "Уимбълдън" и попречила му да играе повече от месец.

Нещата стартираха безоблачно с 32-минутен първи сет, в който Григор помете традиционно удобния му съперник (беше с 3 от 3 победи срещу него преди тази среща).

Българинът проби два пъти и даде гейм на французина чак при 5:0. А на свое подаване му позволи да спечели общо 6 точки.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА НА ГРИГОР И ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ НОЩТА ВЪВ ВАШИНГТОН>>>

Вторият сет бе различна история, двамата печелеха подаванията си сравнително лесно, за да дойде пробив при 3:4 за Манарино, въпреки че Григор имаше точка при 40-30 да затвори гейма. Не успя, а съперникът му получи право да сервира за сета. И го спечели, за да изравни след 70 минути игра.

Третата част бе 54-минутен екшън, в който французинът нанесе първия удар и проби за 1:2. Последваха тежки моменти за Гришо, но при 3:4 той върна пробива в маратонски гейм, за да остане в играта.

Последва нов ключов миг - Димитров сервираше при 5:5, като се стигна до точка за пробив, която бе и скрит мачбол за Манарино. Но българската звезда оцеля, измъкна се от ситуацията и взе подаването си. А после, когато се очакваше Адриан да спечели подаването си и да се стигне до решаващ тайбрек, Григор направи отличен гейм и го проби на нула, за да затвори мача със 7:5.

Победата го праща срещу Себастиан Корда (САЩ), който далеч по-бързо и лесно надви Себастиан Баес (Аржентина) с 6:1, 6:4. Димитров никога не е играл срещу този противник, който е син на големия чешки играч от миналото Петер Корда. Но избра да се състезава за САЩ, а не за родината на татко си.

22-годишният Себа е №54 в световната ранглиста. Григор влезе в турнира като №19. Мачът им е довечера, трети в програмата на корта Грандстанд, което означава, че ще започне не преди 23 часа българско време.

Ако спечели и този двубой, българинът ще влезе в четвъртфиналите, където също не го чака страховит противник - Микаел Имер (Швеция, №119 в ранглистата), елиминирал изненадващо Аслан Карацев, или Емил Руусувуори (Финландия, №46), който още по-сензационно изхвърли Хуберт Хуркач.

Така схемата "се отвори" благоприятно за Григор с отпадането на двама от фаворитите. И с два добри мача срещу играчи доста под неговия ранкинг, той би достигнал полуфинал във Вашингтон.