Григор Димитров допусна втора поредна загуба на ниво Мастърс, след като отпадна още в първия си мач на турнира в Синсинати.

Световният №9 допусна поражение с 6:4, 4:6, 3:6 от 50-ия в света унгарец Фабиан Марожан на 1/16-финалите.

Българинът изигра подобен мач на този срещу Алексен Попирин в Монреал преди пет дни, когато отново допусна обрат срещу бъдещия шампион Алексей Попирин.

Днес отново изигра достатъчно добър първи сет, макар да трябваше да спасява две възможности за пробив в четвъртия гейм. В петия взе инициативата и проби за 3:2, като до края не даде възможност за обрат.

Втората част започна равностойно преди Григор да изиграе кошмарен сервис гейм при 2:3 и да бъде пробит. След това направи моментален рибрейк, а ключовият момент дойде при 4:4, когато изпусна възможност за пробив. Още в следващия гейм направи двойна грешка, с която връчи сетбол на съперника и Марожан само това чакаше, спечелвайки частта с 6:4.

В третия сет унгарецът беше по-добрият играч. Изпусна две ранни възможности да пробие, но го направи за 4:2 и до края не даде инициативата, затваряйки мача с 6:3.

Григор спечели 86% от точките си на първи сервис и макар двамата да бяха с изравнени показатели на втори (43%) генерално унгарецът направи разликата по-добрата си успеваемост във възможностите за пробив.

Така българинът ще загуби 35 точки за световната ранглиста при подновяването й.

Макар Гришо да спечели този турнир през 2017-а година, в последните три години той неизменно отпада след първия си мач. В предишните случаи беше спрян от Денис Шаповалов и Александър Зверев.