Григор Димитров и Рафаел Надал ще излязат на централния корт в Монте Карло около 14:30 часа българско време в събота (21 април).

Двамата излизат в полуфинален двубой на турнира от категория Мастърс 1000, който е първият по-голям в сезона на клей. Двубоят ще може да наблюдавате по Мтел спорт 1 и да следите с Дир.бг.

Надал влиза в съперничеството в изумителна форма и прегази всичките си опоненти до момента в надпреварата.

Първо разби словенеца Алиаш Бедене с 6:1, 6:3, а след това дойде успехът над руснака Карен Качанов с 6:3, 6:2. Последната победа обаче бе най-впечатляваща. Миналогодишният финалист в Мадрид Доминик Тийм бе разбит за час игра с 6:0, 6:2.

Григор стигна до полуфинала след много по-трудни за него битки. Наложи се да прави три впечатляващи обрата.

Първо прекатури французина Пиер-Юг Ербер за 2:1 (3:6, 6:2, 6:4), а после бе повален и опитният германец Филип Колшрайбер - 2:1 (4:6, 6:3, 6:4). Последният успех бе най-вепчатляващ - 2:0 (6:4, 7:6) над Давид Гофен при 1:5 гейма изоставане във втория сет.

Статистиката на Гришо срещу световния №1 е много негативна. В 11 мача на ниво ATP, българинът има едва една победа.

Тя дойде на четвъртфиналите в Пекин през 2016-а с 2:1 сета. След този успех испанецът записа три поредни победи над българския си съперник.

Но от всички мачове един се отличава и ще се помни още поне 10 години. Полуфиналът им на Australian Open през 2017-а беше епичен и избран за най-добрия мач в годината.

Тогава Рафа спечели гладиаторската битка с 3:2 сета, а Григор се присеща с горчивина за епичния сблъсък, защото бе на точка от сервиране за финален мач в Шлема.

Букмейкърите определят Матадора за твърд фаворит в Монте Карло, а ако заложите за победа на Григор и познаете, парите ви ще се умножат осем пъти.

Полуфиналният мач със сигурност ще е качествен, но ние се надяваме и да е равностоен.

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.