Новак Джокович излиза от "червената" група на финалния турнир на АТР без загуба. Сърбинът пречупи Даниил Медведев (Русия) с 6:3, 6:7(5) и 7:6(2) в двубой, продължил 3 часа и 9 минути, за да продължи към полуфиналите непобеден.

Срещата бе без значение за крайното класиране, защото бе ясно, че Джокера ще завърши първи, а Медведев вече бе отпаднал след двете си загуби.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

В първата част Ноле проби в осмия гейм, за да поведе с 5:3 и след това спечели сета при собствено подаване.

Втората част мина без пробиви, като в крайна сметка бе на сметката на Медведев - 7:5. Преди решаващия сет обаче Джокера изпадна във физическа криза, като видимо не се чувстваше добре, но успя да се съвземе и да триумфира в мача.

Това стана факт след успех с тайбрек, който бе спечелен от Джокович на 2.

Негов съперник в събота ще бъде Тайлър Фриц (САЩ), който приключи втори в "зелената" група.

Каспер Рууд (Норвегия) пък ще играе на другия полуфинал, а по-късно днес ще научи съперника си - някой измежду Стефанос Циципас (Гърция) и Андрей Рубльов (Русия), които играят от 22:00 часа.