Шампионът от 2023-а в Индиън Уелс Карлос Алкарас продължава да върви по график към защита на титлата.

Испанската звезда преодоля без големи проблеми Фабиан Марожан от Унгария - 6:3, 6:3, за да достигне до четвъртфинал в надпреварата, известна като състезание в Рая на тениса.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ПЪРВИТЕ ДВА ОСМИНАФИНАЛА>>>

Карлитос се чувства идеално в Калифорния, където преди година би Даниил Медведев на финала. Сега двамата пак са в различна половина от схемата и могат да се срещнат чак в мача за титлата. Но първо руснакът трябва да мине през играещия много силно Григор Димитров. Алкарас пък ще се изправи на четвъртфинал срещу Александър Зверев или Алекс де Минор.

Още един четвъртфиналист е ясен - чехът Иржи Лехечка победи втори съперник, срещу когото бе сочен за аутсайдер. Този път жертва бе Стефанос Циципас - 6:3, 6:3, след като в предешния кръг Лехечка отпрати от надпреварата руснака Андрей Рубльов.

В четвъртфинал го чака победителят от мача на американеца Бен Шелтън и непобедения през годината италианец Яник Синер.

Григор ще се изправи в сряда срещу Медведев в осминафинал, който е в другата половина на схемата. Който спечели този сблъсък, ще има за съперник на четвъртфинал Тейлър Фриц (САЩ) или Холгер Руне (Дания).