Григор Димитров постигна нов безпроблемен успех в първия Мастърс турнир за сезона - този в Индиън Уелс.

Първата ни ракета надви френския ветеран Адриан Манарино с 6:3, 6:3 и вече е част от четвъртия кръг на надпреварата.

Така подобно на първия си мач в турнира, Гришо не даде сет на френски опонент, затвърждавайки отличната си форма от началото на сезона.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Освен това той затвърди доминацията си над световния №21 Адриан Манарино, побеждавайки го и в петия дуел помежду им.

Гришо се нуждаеше от 80 минути за успеха, като в първия сет един единствен пробив в четвъртия гейм му бе достатъчен, за да затвори частта с 6:3.

Димитров проби на 15, а след това изпусна още един брейкбол в шестия гейм. Единственият критичен миг за българина бе в деветия гейм, когато сервираше за затваряне на сета. Тогава Гришо трябва да отразява единствената точка за пробив на Манарино в мача.

Снимка: Getty images

Във втория сет Гришо проби в петия гейм, който бе и най-дългият от началото на мача.

В седмия гейм при резултат 4:2, Гришо успя да поведе с 40:0, но допусна обрат, който за щастие не се оказа фатален. Сценарият се повтори в деветия гейм. Отново 40:0 при сервис на Манарино, като този път Григор реализира втората си точка за пробив, която бе и мачбол.

Така българинът е на осминафинал в турнира, където очаква руснака Даниил Медведев. Световният №4 победи Себастиан Корда с 6:4, 5:7, 6:3.