Ужасяващата откъм резултати 2024-а за Новак Джокович продължава, като сърбинът отпадна безславно от пореден турнир.

Това е Мастърс надпреварата в Рим, от която Ноле има шест титли и общо 12 финала, но днес трябваше да напусне още в третия кръг.

При това със само пет спечелени гейма и загуба от 2:6, 3:6 от 32-ия в света Алехандро Табило.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Така от началото на годината Новак Джокович няма финал в нито един от четирите АТР турнира, на които участва.

Той отпадна на полуфинал на Australian Open, записвайки първото си поражение от пет години насам. След това бе победен от квалификант извън топ 100 на ранглистата в Индън Уелс, отпадна на полуфинал в Монте Карло, а сега безславно си тръгва и от Вечния град.

Огромна и адски нетипична за него криза в играта му, защото днес Новак Джокович бе твърде далеч от представянето, подобаващо на един №1 в световната ранглиста.

Това е първият случай, в който той отпада толкова рано в Рим, а също така е първият случай от 2018-а насам, в който Джокович ще се появи на "Ролан Гарос" без да е спечелил титла през сезона.

Още по-шокиращ бе начинът, по който Ноле си тръгва от Рим, защото той прекара само 68 минути на корта днес, спечели само пет гейма, не достигна до нито един брейкбол, а от своя страна допусна четири пробива.

Така голямата сензация е факт, а след 17 поредни години, в които финалът неизменно включваше един измежду Новак Джокович и Рафаел Надал, сега за втори пореден път и двамата няма как да бъдат в битката за титлата.

Колкото до Алехандро Табило, това при всички положения е най-голямата победа в неговата кариера. Освен това той се превръща в първия чилиец от 17 години насам, който побеждава действащия №1 в света.

За последно това стори Фернандо Гонзалес, който победи Роджър Федерер на АТР финалите през 2007-а.