Намиращият се на 24-о място в световната ранглиста Милош Раонич, е първият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите Мастърс в Мадрид.

Канадецът от черногорски произход победи аржентинския квалификант Николас Кикер в първия кръг със 6:3, 6:2 за час и 14 минути.

Бившият №3 не срещна трудности срещу опонента си. Той успя да го пробие в четвъртия гейм на първия сет, с което поведе с 3:1 и спечели безпроблемно сета със 6:3.

Във втория сет Раонич отново доминираше и с два пробива успя да го спечели със 6:2.

Срещата между Раонич и Григор Димитров от втория кръг на турнира ще бъде петата помежду.

Григор има положителен актив срещу канадеца. До този момент първата ни ракета има три успеха, срещу един за Раонич.

Последната им среща бе в началото на 2017 г. в Бризбън (Австралия), когато Димитров се наложи със 7:6, 6:2 в полуфиналите.

Другите две победи на българина над Раонич отново са в Австралия, на Australian Open през 2014 г. и отново в Бризбън през 2013 г.

Единствената победа на Раонич е в първия им мач - в Стокхолм през 2011 г.

Двамата трябваше да играят и на полуфиналите в Пекин през 2016 г., но Раонич се отказа, а Григор продължи към финала, където загуби от Анди Мъри.

Мачът между двамата е утре (08.05), около 19 ч българско време.