Гаел Монфис победи Михаил Кукушкин с 7:5, 6:3 за час и 16 минути и се класира за четвъртфиналите на Sofia Open след много красив за гледане мач.

Французинът отново показа шоу изпълнения, включително забивайки 15 аса и бе още по-категоричен спрямо сблъсъка с Виктор Троицки. Класира се за четвъртфиналите, където ще играе със Стефанос Циципас или Ян-Ленард Щруф.

Първият сет бе много равностоен и започна по любопитен начин. Двамата си размениха по пробив, след като изпуснаха общо седем възможности сумарно помежду си.

Французинът в четвъртия гейм пропиля още две, но оттам нататък всичко следваше логичния си път. Двамата сервираха добре, най-вече Монфис, а да се стигне до 6:5 за него. Направи пробив в последния възможен момент, след като поведе с 40:0 и реализира втория си сетбол.

Следващият сет започна с още по-големи големи от сервис на Монфис и с два нови разменени пробива. Световният №33 обаче направи още един и си подпечата спокойствие с аванс от 5:2. В следващите два гейма дойдоха шоу изпълненията, малко неуважителни към съперника, но истинска наслада за публиката. 6:3 и категорична победа.

Снимка: Lap.bg