Най-добрата млада тенисистка на Русия - Дария Касаткина, довърши започнатото от вчера с Каролин Вожнячки на "Ролан Гарос" и победи с 2:0 сета (7:6(5), 6:3).

Мачът между световните №14 и №2 бе прекъснат късно снощи след края на първия сет, като и днес рускинята бе по-добрата на корта.

21-годишната тенисистка за първи път се класира за четвъртфинал на турнир от Големия шлем и продължава страхотната си година, в която победи куп класни състезателки.

В четвъртфиналите нейна съперника ще бъде американката Слоун Стивънс.

Симона Халеп също нямаше особени проблеми с класирането си сред последните осем.

Световната №1 даде само три гейма на белгийката Елиз Мертенс - 6:2, 6:1 след само час игра.

Халеп, която загуби два финала в Париж, продължава да търси първата си титла от Шлема. В спор за място на полуфиналите ще мери сили с победителката от двубоя между Анджелик Кербер (Германия) и Каролин Гарсия (Франция).