Надеждата на домакините Даниел Колинс стана първата полуфиналистка на турнира от категория WTA 1000 в Маями.

Американката достигна отново тази фаза на турнира и то шест години, след като го направи за първи път и проби в големия тенис от колежанската игра.

Колинс триумфира убедително с 6:3, 6:2 над французойката Каролин Гарсия, която по-рано на турнира отстрани нашата Виктория Томова, а освен това звездите Наоми Осака и Коко Гоф.

Откакто загуби първия сет в откриващия си мач на турнира срещу Бернарда Пера, Колинс е в серия от 10 поредни спечелени сета, като в тях загуби само 19 гейма.

Най-любопитното е, че бившата №7 в света и финалистка от Australian Open вече обяви, че ще прекрати кариерата си след края на сезона.

30-годишната американка иска "да се върне към нормалния живот" и да се престане с непрестанните пътувания и публичното внимание.

Любопитно е, че откакто обяви новината през януари, резултатите й са наистина впечатляващи. В хода на настоящия турнир освен Пера тя победи още Анастасия Потапова, Елина Аванесян и Сорана Кърстя.

За място на финала ще спори с една измежду Екатерина Александрова (Русия) и Джесика Пегула (САЩ).