Два дни след най-големия успех в кариерата си и титлата от WTA 125 турнира в Чикаго, Вики Томова трябваше да преглътне ще едно разочароващо отпадане от Големия Шлем.

Първата ни ракета при дамите загуби в първия кръг на US Open от американката Пейтън Стърнс с 3:6, 4:6.

Така и в третото си участие на Откритото първенство на САЩ, Вики Томова отпада още в първия кръг и продължава да е без спечелен мач.

Световната №59 Пейтън Стърнс не позволи това да се случи, след като изигра силен мач, който успя да затвори за час и 36 минути.

Американката поведе с 2:0 още в началото на мача, а след 3:1 в нейна полза, дойдоха четирите най-драматични гейма в мача.

В тях видяхме четири последователни пробива. Вики Томова тъкмо успяваше да намали изоставането си, но допускаше рибрейк, като фатален се оказа този в осмия гейм, когато българката отрази три точки за пробив, но капитулира при четвъртата.

Така Стърнс поведе с 5:3 и затвори първия гейм с 6:3.

Втората част започна вихрено, като за шест гейма видяхме пет пробива, като за съжаление три от тях бяха за Стърнс, която поведе с 4:2.

А това всъщност се оказа и ключово, защото макар да имаше три брейкбола, с които да остане в мача в десетия гейм на този сет, Вики Томова го загуби с 4:6 и така напусна US Open за трети път още в първия кръг.