Румънката Сорана Кристеа сътвори огромна сензация на четвъртфиналите на Мастърс турнира в Маями.

Тя победи с 6:4, 6:4 и изхвърли от турнира тенисистката в най-добра форма в света в момента - Арина Сабаленка.

Шампионката от Australian Open, която преди дни игра финал и в Индиън Уелс, този път показа доста колебания в играта си и допусна редица непредизвикани грешки, а от това се възползва правещата мача на живота си Кристеа.

Световната №74 никога не е достигала подобна фаза на турнир от подобна категория, но сега го постигна при това с огромна сензация.

Румънката поведе с пробив още в откриващия гейм на мача, но Сабаленка успя да се върне в сета при 4:4. Това бе за кратко, защото с рибрейк Кристеа поведе с 5:4 и след това на свой сервис затвори частта с 6:4.

Втората част бе сходна, защото Кристеа поведе с пробив още в началото, а макар Сабаленка да изравни, нов пробив за румънката означаваше ново 6:4 и полуфинал.

За място на финала тя ще играе срещу една измежду Екатерина Александрова от Русия и Петра Квитова от Чехия, които не можаха да изиграят мача си заради дъжд.

Другият полуфинал противопоставя Елена Рибакина и Джесика Пегула.

Рибакина победи Марта Тревисиан с 6:3, 6:0, докато представителката на домакините Пегула победи Анастасия Потапова с 6:4, 3:6, 7:6.