Новак Джокович напусна безславно Мастърса в Монте Карло след загуба от Даниил Медведев в три сета на четвъртфиналите - 3:6, 6:4, 2:6 в мач, който продължи 2 часа и 22 минути.

23-годишният руснак, който стана шампион на турнира в София по-рано през тази година, продължава да показва страхотна игра и това е четвъртият му пореден успех на червено.

Успехът е първи за Медведев срещу Джокера след три поредни загуби, последната от които беше на осминафиналите на Australian Open през януари.

Сърбинът, който спечели тук през 2015-а, в четвърта поредна година не достига до полуфиналите и няма да е човекът, който ще се опита да се противопостави на Рафаел Надал.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Истината е, че Медведев с играта си има възможностите да го направи. Прави много малко непредизвикани грешки и принуждава съперниците си да грешат в дългите разигравания.

Това бе първият му четвъртфинал на Мастърс, а вече стигна и дебютния си полуфинал.

Постигна го като твърд аутсайдер на букмейкърите преди мача и с общо пет пробива - един в откриващия сет и два в решителния трети.

Джокович проби едва два пъти и спаси едва пет от общо 10 възможности на съперника му. Спада в играта му личи и се забелязва след триумфа на Australian Open.

В полуфиналите световният №14 Медведев ще се изправи срещу сърбина Душан Лайович, който отстрани Лоренцо Сонего след 6:4, 7:5.