Ига Швьонтек ще защитава титлата си на "Ролан Гарос". Полякинята се класира за трети финал в последните четири години в Париж и го стори без загубен сет благодарение на победа с 6:2 и 7:6(7) срещу Беатрис Хадад Мая от Бразилия.

И докато в предишните си двубои световната №1 доминираше изцяло срещу съперничките си, днес тя определнео трябваше да се потруди за успеха, най-вече във втория сет, който бе решен в тайбрек и който продължи цели 90 минути.

В първия сет и двете тенисистки си размениха по един пробив за 1:1, а след това Швьонтек отново направи брейк за 4:2, а с третия си пробив в сета успя да поведе в резултата след 6:2.

Бразилката обаче заигра далеч по-добре през втората част и проби подаването на съперничката си, за да поведе първо с 2:1, а след това и затвърди пробива си до 3:1. Точно тогава обаче Ига показа защо е №1 в света и печелейки три поредни гейма обърна резултата в своя полза до 4:3, a в крайна сметка в този сет се стигна до тайбрек.

Там бразилката бе една идея по-близо до успеха, като след размяна на редица пробиви, Хадад Мая поведе с 5:3, но допусна изравняване. Швьонтек стигна до първия си мач пойнт при 7:6 на собствен сервис, но не успя, като все пак съумя да вземе тайбрека на 7 и да спечели нова победа без загубен сет.

За Ига това бе тринадесета поредна победа на "Ролан Гарос". В събота тя ще се изправи срещу Каролина Мухова (Чехия) в спор за титлата.