Днес бе най-топлият ден от началото на Australian Open, а термометрите в Мелбърн достигнаха до 32 градуса, което направи условията за игра в ранната част от програмата почти непоносими.

А именно в ранната програма бяха насрочени мачовете на двата скандинавски аса на мъжкия тенис - Каспер Рууд и Холгер Руне.

Двамата обаче показаха, че горещината не представлява чак такъв проблем за тях и успяха да продължат напред.

Първи на корта излезе световният №11 Каспер Рууд, който се изправи срещу испанеца Алберт Рамос-Виньолас и постигна най-убедителната победа от началото на турнира при мъжете.

Той се српави с испанския си опонент с 6:1, 6:3, 6:1, прекарвайки общо взето оптималните 125 минути на корта за три сета игра.

Снимка: Getty images

Доста по-трудни моменти имаше свеотвният №8 - Холгер Руне от Дания.

Младежът за пореден път показа буйния си нрав, премина през доста критични мигове, но все пак победи японеца Йошихито Нишиока с 6:2, 4:6, 7:6, 6:4.

Руне загуби втория сет и имаше някои критични мигове в третия, което го накара отново да покаже нрава си. Датчанинът крещеше, търсеше си виновник на неуспешните удари, а всичко това помагаше на Нишиока да се държи в мача.

Все пак спечеленият тайбрек в третия сет поотпусна Руне, който показа качествата си в последния четвърти сет и продължава заслужено напред в турнира.