Виктория Томова постигна една от най-трудните си и сладки победи през сезона, след като успя да преодолее първия кръг на турнира в китайския град Ухан от категория WTA 1000.

Българката триумфира след 2 часа и 37 минути игра срещу американката Ашлин Крюгер с обрат - 1:6, 7:6(8), 7:5, след като трябваше да спасява четири мачбола.

Мачът беше истински трилър между две много равностойни тенисистки, като мина през множество обрати особено във втория и третия сет, спечелени от българката.

Световната №65 Крюгер спечели първия сет лесно с 6:1, постигайки два пробива, като трябваше да отразява само една възможност пред българката, дошла още в първия гейм.

Вторият сет започна с аванс от 2:0 за Вики, който в последствие бе загубен. При 3:2 обаче тя постигна отново пробив и поведе с 5:2. Драмата обаче продължи, защото загуби три поредни гейма до 5:5. Сетът влезе в тайбрек, а там Вики спаси цели четири мачбола, след като изостана с 3:6 точки. Успя да се върне в играта и в крайна сметка стисна победоносно юмрук при 10:8 точки в своя полза.

Голямата битка продължи в решителната част. Там Крюгер тръгна с аванс от 2:0, който бързо беше заличен. Двете продължиха да разменят пробиви, като изглеждаше, че Томова прави ключов за 5:4, но след това пропусна два мачбола и допусна рибрейк. После отново проби за 6:5 и този път се пребори на свой сервис, за да затвори мача.

Драматичната победа в първия й мач срещу Крюгер и носи допълнителна награда. Тя за първи път ще се сблъска със суперзвездата на американския тенис и шампионка на US Open Коко Гоф, която се класира директно за втори кръг.

Само преди дни 20-годишната Гоф спечели титлата на турнира в Пекин и към момента е №4 в световната ранглиста.