След като вчера спечели страхотна битка срещу американката Ашлин Крюгер, днес Виктория Томова не успя да се противопостави на друга представителка на САЩ на турнира в китайския град Ухан.

Най-добрата българска тенисистка за първи път в кариерата си игра срещу световната №4 - Коко Гоф, като остана далеч от сензация и отстъпи на миналогодишната шампионка от US Open в два сета след 1:6, 2:6.

20-годишната Гоф е достигала до второ място в световната ранглиста, а освен титлата от Откритото първенство на САЩ, има и един загубен финал на "Ролан Гарос" през 2022-а, когато е само на 18.

Мачът започна обнадеждаващо за Томова, която поведе с 1:0, след като проби още в първия гейм, но после бе застигната от същинска вихрушка. Този гейм остана единственият на сметката на Вики, а Гоф спечели подаването на българката три пъти до края на сета, за да излезе напред в резултата.

Първите четири гейма от втория сет бяха неизменно за Гоф, която на два пъти пробиваше при начален удар на българката. Томова намали до 1:4 на собствено подаване, а след това взе още един гейм за 2:5, ала това бе всичко, за което имаше сили и отстъпи с 2:6 след малко повече от час и петнадесет минути игра.

Родната тенисистка е №48 в ранглистата, като и в следващото ѝ издание в понеделник отново ще бъде в първите 50, но в зависимост от резултатите в Ухан може да слезе с едно място надолу.