Една от фаворитките на Ролан Гарос - Елина Свитолина, стартира успешно в турнира.

Намиращата се на четвърто място в световната ранглиста украника, победи Айла Томлянович (Австралия) със 7:5, 6:3 за час и 29 минути игра.

Първият сет бе изключително интересен, като двете тенисистки стигнаха общо до пет пробива.

Томлянович шокира съперничката си в третия гейм, когато успя да осъществи брейк на нула. Австралийката дори стигна до втори пробив при следващото подаване на Свитолина, затвърди го и поведе с 5:1.

Сетът изглеждаше решен, но Свитолина заигра перфектно, печелейки шест поредни гейма, с което взе и първия сет.

Вторият сет бе равностоен, а в началото му двете тенисистки си размениха по пробив. Решителния момент дойде в осмия гейм, когато Свитлона проби и поведе с 5:3, след което взе подаването на 15 и си осигури място във втория кръг.

Там нейна опонентка ще бъде победителката от мача между Франческа Скиавоне и Виктория Кужмова.