Виктория Томова се размина с основната схема на Мастърса в Мадрид след загуба във втория кръг на квалификациите.

Поставената под №1 българка изненадващо загуби от французойката Клара Бюрел след 6:1, 3:6, 0:6.

Двубоят продължи час и половина и показа равенството в силите в женския тенис. Вики спечели първия сет само за 24 минути след перфектна игра.

Във също започна прекрасно, като постигна пробив още в първия гейм, но след това се стигна до обрат от 2:0 до 2:3. В последствие Бюрел постигна още един пробив и затвори частта.

Французойката беше категорична в третата част, като я спечели за 23 минути, давайки само девет от общо 33 точки на съперничката.

Така световната №73 Томова може само да се надява да продължи като "щастлива губеща" при евентуална контузия на състезателка от основната схема.

Загубата бе първа за нея след шест поредни победи, дошли при спечелването на титлата в Сарагоса и вчерашния успех в квалификациите в Мадрид.