Карлос Алкарас изигра втори пореден мач на "Ролан Гарос", който се очакваше да е интересен и оспорван, но нищо подобно.

Испанският суперталант мина не съвсем приятелски като товарен влак през своя приятел Лоренцо Музети - 6:3, 6:2, 6:2 за 2 часа и 11 минути игра.

След като се разправи с Денис Шаповалов в миналия кръг, световният №1 и фаворит за титлата в Паирж изигра още един великолепен мач, в който истински се наслаждаваше на нивото си.

Световният №18 Музети беше без загубен сет в рамките на турнира след победи над Микаел Имер, Александър Шевченко и Камерън Нори, но днес просто нямаше отговор на вихрушката, която го връхлетя.

Единствените му шансове дойдоха в първия сет, когато поведе рано с пробив, но той бе върнат при 2:2 и оттам нататък мачът вървеше безславно за него.

Резултатът означава, че Алкарас е в четвъртфиналите, където ще играе със Стефанос Циципас или австрийския квалификант Себастиан Офнер.

С отпадането на Музети и Лоренцо Сонего днес италианското участие в турнира приключи.