Изключително динамичен ден предложи програмата на тенис турнира от Големия шлем "Ролан Гарос".

Безспорно голямата новина е продължаващото безапелационно представяне на Новак Джокович. Сръбският тенисист Новак Джокович продължава уверено към четвъртфиналите, след като се наложи над перуанеца Хуан Пабло Варияс с 6:3, 6:2, 6:2 за час и 57 минути игра. Така той все още не е загубил сет в турнира до момента.

Сърбинът започна колебливо само в първия сет на свой сервис, когато Варияс, който е под номер 94 в световната ранглиста на АТП, получи възможност за пробив, която пропусна.

"Той е специалист на тази настилка и се радвам много на прогреса му в последните години. Аз също се чувствам добре. Може би не така като преди 10 години и трябва да се съобразявам повече с тялото си. Надявам се един ден и синът ми Стефан, който е тук, да играе на този турнир", каза сърбинът след успеха.

Това е 17-и четвъртфинал на Новак Джокович на "Ролан Гарос", което е рекорд. Успехът бе и негов 18-и пореден на турнирите от Големия шлем.

На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу руснака Карен Хачанов. Двамата са изиграли 9 мача помежду си, като сърбинът има 8 победи, а единственият успех на руснака е от "Мастърса" в Париж през 2018 година.

Важна новина имаше и за българското участие. Мачът от осминафиналите между Григор Димитров и олимпийския шампион Александър Зверев ще се играе на централния корт "Филип Шатрие" във вечерната сесия в понеделник, обявиха организаторите.

За 32-годишния Димитров, който постигна три трисетови победи до момента, това ще бъде първа поява тази година на някой от двата най-големи корта в Париж. В същото време за германеца Зверев това ще бъде трета поредна среща във вечерната сесия на централния корт.

По програма мачът между Димитров и Зверев ще започне не преди 21:15 българско време. До момента двамата са се срещали четири пъти помежду си, като германецът води с 3:1 успеха.

Сериозен екшън имаше и в надпреварата на двойки, където японката Мию Като и индонезийката Алдила Суджиади бяха дисквалифицирани. Причината - Като удари с топката момиче, което гони топките в мач от третия кръг.

Съдията Александър Жюж даде предупреждение за провинилата се, докато съперничките от другата страна на мрежата - чехкинята Мари Боузкова и испанката Сара Сорибес Тормо, поискаха дисквалификацията й.

"Не, не, нека ви обясня. Тя (б. а. - Като) не го направи нарочно, момичето няма контузия", каза съдията Жюж.

"Не го е направила нарочно? Тя плаче", отговори Сорибес Тормо. "И има кръв", добави Боузкова.

След като говори с удареното момиче, съдията се върна на стола и обяви дисквафицирането на Като и Сутджиади и края на мача. Боузкова и Сорибес Тормо бяха спечелили първия сет със 7:6 (1), но изоставаха в резултата във втория с 1:3.