Стефанос Циципас победи Ян-Ленард Щруф с 2:0 сета (7:6(5), 6:4 за час и половина играв среща от осминафиналите на Sofia Open.

Това бе първи сблъсък за гръцката звезда в турнира и десетки негови сънародници дойдоха да го гледат. Показа много добра игра, въпреки че ден преди мача каза, че не се намира в оптимално физическо състояние.

Като цяло качеството на двубоя бе фантастично и това се дължеше на равоностойния първи сет, в който и двамата отказваха да отстъпят. В него имаше само една възможност за пробив и тя се откри пред Циципас, който я изпусна при 6:5 в своя полза, а можеше още тогава да поведе с 1:0 сета.

Тайбрекът бе изпълнен с мини пробиви, но в крайна сетка по-стабилната игра на световния №12 му донесе още два сетбола и вторият бе реализиран.

Втората част бе много силна за Циципас, въпреки че изпусна три точки за пробив в третия гейм. Направи няколко фантастични отигравания, каквито гледахме от него и на Australian Open.

Снимка: Lap.bg

В петия гейм направи лесен пробив на 15 , но на свой сервис имаше големи проблеми при аванс от 5:4, когато съперникът му стигна до равенство, след като Стефанос изпусна мачбол. След две страхотни разигравания гръцката звезда затвори мача.

В четвъртфиналите го чака голям двубой срещу Гаел Монфис.