Надъхан и концентриран Димитър Кузманов изравни за България срещу Белгия в мача от групата на смесения тенис турнир United Cup - 2-2 победи.

Пловдивчанинът мина като локомотив през Зизу Бергс с 6:2, 6:0 само за час и 27 минути.

Любопитно, съперникът е №129 в света и с 67 позиции пред българина в ранглистата. Но на корта не личеше - Мико имаше пълен превес, напълно надигравайки белгиеца.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ХУБАВАТА ПОБЕДА НА МИКО>>>

Така и вторият сингъл на Кузманов на турнира завършва с гръмка и експресна победа.

Той прегази по подобен начин и Михаил Перволаракис (Гърция) - тогава с 6:1, 6:1, давайки му само два гейма.

Днес пак толкова "отпусна" и на Бергс, който на теория трябваше да се доста по-класен противник.

Пловдивчанинът играеше много уверено, подканян постоянно от ъгъла на България от капитана Григор Димитров, поел ролята и на треньор за тази среща.

Таки при 2-2 в четирите срещи с белгийците дотук, чакаме мача на смесените двойки малко по-късно, за да разберем ще запишем ли победа на United Cup.