Японецът Таро Даниел показа дързост, а и немалко класа, за да вземе сет срещу големия фаворит на "Ролан Гарос" Карлос Алкарас. Световният №112 стигна до 6:3 във втората част срещу лидера в ранглистата, но загуби с 1:6, 6:3, 1:6, 2:6, като испанецът извърши наказателна акция в сетовете номер 3 и 4.

Два часа и 27 минути отне на Алкарас да си осигури място в третия кръг, където го чака среща с Денис Шаповалов.

Британецът Камерън Нори е на път да се превърне в "персона нон грата" в Париж, след като удари скоростно Лука Пуи с 6:1, 6:3, 6:3. Френският любимец на местните фенове бе взел първата си победа в основна схема на турнир от Шлема от четири години, когато спечели в първия кръг срещу Юрий Родионов.

Но Нори нямаше никакви сантименти и въпреки подкрепата на френската публика за Лука, изигра нов много силен мач. Такъв му помогна на старта да елиминира друг парижки любимец - Беноа Пер. И тогава британецът бе срещу феновете и тяхната логична и нормална домакинска подкрепа за "техния човек".

Денят не бе никак добър за френския мъжки тенис на "Ролан Гарос" - Уго Юмбер загуби с 4:6, 3:6, 6:7 от Лоренцо Сонего.