Александър Зверев отпадна пред домашна публика на четвъртфиналите на турнира Хале след драматична загуба от Давид Гофен в три сета (6:3, 1:6, 6:7(3)).

Световният №5 допусна обрат срещу белгиеца, който не се намира в най-добрата форма от кариерата си, но направи много силен мач.

Гофен направи само 26 непредизвикани грешки срещу 42 за съперника и бе по-стабилен на своето подаване.

Гофен изпусна два мачбола в заключителния трети сет, но нещата си дойдоха на мястото в тайбрека, където с два мини пробива затвори мача.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Превъзходството на световния №33 пролича най-добре във втория сет, когато той постигна три поредни пробива, след като стигна до общо 11 възможности в тази част.

Така Зверев след отпадането си в първия кръг на турнира в Щутгарт, бележи домакинско разочарование и в Хале, където феновете очакваха да стигне финала, както се случи в две от предишните три издания.

В полуфиналите Гофен ще се изправи срещу играч в далеч по-добра форма - италианеца Матео Беретини.

Световният №22 играе най-силния тенис в живота си и победи Карен Хачанов за трети път през тази година - 6:2, 7:6 за час и половина.