Селтик направи поредната крачка към защита на титлата си в Шотландия, като този път тя бе още по-удовлетворяваща, защото се изрази в триумф в голямото дерби на местния футбол - "Старата фирма" срещу градския съперник Рейнджърс. "Детелините" взеха битката за Глазгоу с 3:2 и по този начин вече имат аванс от 12 точки на върха пред съгражданите си, които са втори в класирането.

На "Селтик Парк" домакините бяха подкрепяни от пълни трибуни, на които нямаше гостуваща агитка, както двата тима се бяха разбрали още преди началото на сезона, а за пореден път японското нападение на бившия тим на Стилиян Петров бе в основата на успеха.

За пореден път историческите врагове предоставиха зрелище, като освен петте реализирани попадения, съдиите отмениха още два гола преди почивката.

Киого Фурухаши откри за Селтик в 26-ата минута, но до почивката Джърс възстановиха равенството, и то по какъв начин само - с феноменално изпълнение на Джеймс Тавърниър от пряк свободен удар точно под гредата на Джо Харт.

В 62-ата минута Киого се разписа за втори път, като бе точен от близка дистанция, а десет минути след това Жота от малък ъгъл направи 3:1. Капитанът Тавърниър се поздрави с втори гол - с глава в 79-ата минута, връщайки надеждата на своите.