Спортният уикенд отново донесе награди за вас. Разбира се, става въпрос за познавачите, които успяха да впечатлят с прогнозите си и да познаят крайните резултати от "Трите мача за уикенда". Близо 190 участници и само 4 победители - мачовете този уикенд отново затрудниха мнозина!

Какво се случи в трите мача?

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 1:2

Манчестър е оцветен в червено след триумфа на Юнайтед над Сити в градското дерби. "Червените дяволи" спечелиха с 2:1 в дома на Сити, макар да бяха смятани за категоричен аутсайдер преди срещата. Двубоят не разочарова с качество, тъкмо напротив - високо темпо, много положения и три гола. А най-големият победител в него бе другия голям съперник на двата тима. Историческият враг на Юнайтед и конкурента за титлата на Сити в последните два сезона  - Ливърпул вече има 14 точки аванс пред тима на Гуардиола. На "Етихад" очаквано Сити владееше повече топката, но Юнайтед нанесе победния си удар в рамките на по-малко от 10 минути. Маркъс Рашфорд изработи и отбеляза дузпа, която трябваше да мине и през няколко минути забавяне и намеса на ВАР. Антони Марсиал вкара за 0:2, а Ман Сити така и не успя да намали пасива си достатъчно рано, за да върне интригата. Отаменди все пак отбеляза пет минути преди края на мача, който и според самия Пеп Гуардиола е донесъл и край на реалистичните възможности Сити да настигне лидера Ливърпул.

Анди Руис - Антъни Джошуа (победа за Джошуа със съдийско рещение)

Антъни Джошуа си върна загубените пояси за световен шампион в различните асоциации след фългоочаквания реванш срещу Анди Руис. И докато целият спортен свят бе притихнал в очакване на нов паметен боксов мач, трябва да признаем, че зрелището отсъстваше през по-голямата част на двубоя. Джошуа победи с единодушно съдийско решение, а тактиката му за този мач бе доста различна от обичайното му представяне. Далеч по предпазлив, британецът заложи на сигурно поведение на ринга, умело използваше ръстовото си предимство и пазеше здравословна дистанция. Добрата новина за българските фенове на бокса е, че всичко около този реванш приключи и изглежда идва времето за официалния претендент на IBF - Кубрат Пулев.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Рейнджърс - Селтик 0:1

Великото съперничество между Селтик и Рейнджърс отново не разочарова - дори напротив. Във финала за Купата на лигата в Шотландия видяхме много футбол, голяма драма и някои героични изпълнения, а в крайна сметка "детелините" отново измъкнаха това, за което мечтаеха и двата тима - трофея. За статистиката остава името на голмайстора за Селтик - Кристофер Жулиен, но големият герой за победителите всъщност беше техния вратар. Фрейзър Форстър спаси половин дузина чисти положения, а за капак "хвана" и дузпа, оотсъдена за Рейнджърс при резултат 0:1. Финалът бе тъжен за синята част на Глазгоу и най-вече за мениджъра на Рейнджърс - Стивън Джерард. Бившият капитан на Ливърпул се размина с първия си трофей в треньорската професия миналия сезон, а възможността за дебютно отличие се измъкна отново в неделния следобед. В класирането на местния шампионат Сетлик има две точки аваснс пред Рейнджърс.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Играта

Над 180 участници в играта ни тази седмица, но само 4 познаха как ще завършат и трите двубоя. Победата на Юнайтед над Сити в дербито на Манчестър подведе най-голям брой от познавачите и затова имената с три познати знака не са много.

Ето ги и тях - четиримата познали, които печелят от нашите награди - качествени футболни топки.

Днес казваме ЧЕСТИТО на: Силвия Атанасова, Ценка Ганчева, Християн Григоров и Милко Христов!