Българският национален отбор по волейбол за жени допусна трета поредна загуба в Лигата на нациите.

Нашите отстъпиха на фаворита в мача Германия след обрат в четвъртия и петия гейм, и 2:3 - 25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:10.

Възпитаничките на италианския треньор Лоренцо Мичели изиграха много силен мач, който можеше да се развие по различен начин, тъй като в четвъртия гейм имаха мачбол при 24:23, но не успяха да го реализират и след това загубиха три поредни точки.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Голям мач за нашите направи Мария Йорданова, която имаше много успешни атаки и реализира 29 точки. Елена Бечева се включи с 16 точки, а Радостина Маринова завърши с 14 .

За германките Лена Щиргот бе най-резултатна със 17 точки, а Лина Алсмайер завърши с 15.

Така България затваря първата седмица в Лигата на нациите с три загуби и една победа. Започнахме с триумф 3:0 над Хърватия преди пораженията от Домениканска република с 2:3 и от Япония с 0:3, предшествали днешната загуба.

Българките имат 5 точки и се намират на деветото място в класирането от общо 16 отбора.

Следващият двубой на българките от втората седмица на турнира ще бъде срещу Италия на 14 юни в Хонконг.