Националният отбор на България по волейбол за мъже под 17 години продължава да бъде номер 1 на Европейското първенство в Подгорица. Отборът на Десислава Величкова спечели още една победа, този път срещу домакина Черна гора - 3:0 (25:16, 25:12, 25:12).

Младите българите влизат във финалната четворка като най-добрия тим от двете групи, информира БТА.

В нито един от геймовете черногорците не успяха да затруднят българския тим. В първата част те бяха малко по равностойни и България спечели с 25:17. Втората част беше още по-убедителна - успех с 25:12. Третият гейм беше също така доминиращ за родния тим, който приключи мача с 25:12.

Днес България завършва груповата фаза с двубой срещу Гърция.

Той обаче не може да промени факта, че тимът ще завърши на първо място в групата. В нея България постигна 6 победи и загуби само един гейм. На второ място остана Белгия.

В зависимост от последните мачове в другата група в полуфинала тимът на България ще се изправим срещу Испания, Италия или Полша.