Волейболните националки на България допуснаха поредната си загуба в Лигата на нациите. Състезателките на Лоренцо Мичели отстъпиха в пет гейма на двукратните световни шампионки от Сърбия - 2:3 (25:20, 16:25, 14:25, 25:17, 4:15) и така приключват участието си с два успеха и десет поражения.

Българките обаче все пак остават сред най-добрите, като това стана факт след "услуга" от страна на Турция. Южните ни съседки победиха Хърватия с 3:0 и така оставиха съперника си след нашите в класирането, което гарантира на националките място в турнира и догодина.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Радостина Мирчева бе най-резултатна за българките с 18 точки, а Мария Йорданова и Мира Тодоров добавиха по 11.

България взе първия гейм, след като дръпна със 17:11, а после го затвори на 20, но последваха две части за Сърбия, в които западните ни съседки удържаха нашите до съответно 16 и 14 точки. В четвъртия гейм националките ни дръпнаха рано с 11:4 и задържаха преднината си, изравнявайки след 25:17.

В тайбрека обаче те нямаха какъвто и да е шанс, след като Тияна Бошкович се развихри и отбеляза 7 точки, а България остана с едва 4.

Сръбкините също пропускат финалния турнир, който е в САЩ, след като завървшат девети с 6 победи и 6 загуби.