Хебър допусна четвърто поредно поражение в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже. Отборът от Пазарджик загуби с 0:3 (24:26, 15:25, 17:25) като гост срещу Алурон Варта Заверче за 78 минути.

Старши треньорът на българския първенец Камило Плачи пусна започна с титулярен състав: Симон Хирш, Александър Туш, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Илия Петков, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров. Като резерви в хода на мача се появиха Трифон Лапков, Иван Латунов и Добромир Димитров.

Лидерът в полското първенство водеше с 15:13 в дебютната част, а Хебър се добра до 23:23 и 24:24, но домакините спечелиха следващите две точки, за да вземат аванс в двубоя.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Следващите два гейма се развиха почти по един и същ начин. Алурон Варта натрупваше преднина, която лесно беше съхранявана след по-силна игра при началния удар и блокадата. "Тигрите" допуснаха и повече грешки в сравнение със своя противник.

Най-резултатни за Хебър станаха Симон Хирш и Якопо Масари с по 10 точки. Виктор Йосифов и Илия Петков добавиха по 5 точки.

За домакините Урош Ковачевич реализира 15 точки.

На 12 януари Хебър ще играе у дома срещу Берлин Волейс в двубой от петия кръг на груповата фаза в най-силния клубен турнир по волейбол.