Хегемонът в женския ни волейбол - Марица (Пловдив), загуби с 0:3 гейма от италианския Савино Дел Бене (Скандичи) в мач от групите на Шампионска лига.

Родните волейболистки не успяха да се противопоставят на един от водещите италиански тимове и загубиха с 20:25, 14:25, 16:25 в отделните геймове. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Гостите на Скандичи са тим, изпълнен с доста националки ое шест различни страни, като съвсем логично е с актив от пет победи в пет мача в групата, като е загубил само един сет.

Днес италианките нямаха особени проблеми в Пловдив, като лека интрига имаше само в първата част, когато Марица се приближи на две точки разлика при 19:21.

Италианките обаче не допуснаха сензация и затвориха тази част с 25:20. В останалите два гейма интригата липсваше и Скандичи спечели на 14 и на 16 точки.

След пет кръг Марица заема третото място в тази група с една победа и четири порацения. Следващата седмица предстои решителен мач срещу унгарския Вашаш, който ще определи кой тим ще завърши на това трето място.

Марица взе първия мач в Унгария с 3:2, а ако успее да завърши пред Вашаш, родният тим ще продължи своето участие в турнира CEV Cup.