Българският национален отбор по волейбол до 19-годишна възраст е пети в света.

Юношите ни победиха Белгия с 3:1 (25:23, 21:25, 25:9, 25:22) и по този начин си осигуриха петото място на Световното първенство в Аржентина.

Така след бронзовите медали на селекцията ни до 21 години, както и среброто от Европейското на тима ни до 17, силно класиране направи и съставът ни до 19 години.

Воденият от Мирослав Живков показа страхотен волейбол по време на целия шампионат в Аржентина, но едно поражение от САЩ направи така, че момчетата ни не успяха да се включат в директната битка за медалите.

Днес България започна силно мача и успя да изкопчи изключитлено оспорвания първи гейм, който вървеше точка за точка, но при 23:23 две поредни успешни атаки за нашите означаваха гейм с 25:23.

Белгия отговори подобаващо и спечели втория гейм с 25:21, а показателен за разликата в класите на двата тима бе третият гейм, който момчетата ни спечелиха с безапелационното 25:9.

А в последния четвърти гейм България спечели с 25:22, за да узакони престижното си пето място на Мондиала.